Gréckokatolícky farský úrad Jakubany - OZNAM

 

Na základe prijatých opatrení, ktoré vydal Úrad verejného zdravotníctva SR konferencia biskupov SR oznamuje, že od 15. októbra 2020 (t.j. štvrtok) až do odvolania bude na Slovensku platiť všeobecný zákaz verejných podujatí, ktorý sa týka aj bohoslužieb.

 

Výnimkou je sviatosť krstu, pohrebný obrad a sobášny obrad. Môžu sa naďalej konať, ale s obmedzením počtu na jednu osobu na 15 štvorcových metrov vo vnútri (V našich podmienkach je to: kostol - počet 30 ľudí (svadba, krst), Dom smútku- 15 ľudí (pohreb)) ; vonku bude treba dodržiavať dvojmetrové rozostupy, pričom počet účastníkov vonku obmedzený nebude (týka sa to len pri týchto obradoch!).

 

Kňazi budú teda od 15. októbra 2020 (t.j. od štvrtku) bohoslužby sláviť súkromne, bez prítomnosti verejnosti!!! Z tohto dôvodu bude možné sv. liturgiu z nášho chrámu sledovať len prostredníctvom internetu (online vysielanie sv. liturgie).  

 

Prenos liturgií môžete sledovať cez youtube.com, na kanáli našej farnosti:

www.youtube.com/channel/UCBNRJFpWhDXhaaJEEEg30ZQ/live

Pre sledovanie prostredníctvom televízora s pripojením na internet je potrebné si v aplikácií Youtube vyhľadať kanál Gréckokatolícka farnosť Jakubany kde môžete nájsť priamy prenos.

Prenosy sa vysielajú len v čase slávenia sv. liturgie v chráme podľa liturgického programu!

 

OZNAM O ZMENE LITURGICKÉHO PORIADKU DŃA 18. 10. 2020 (t.j. nedeľa):

10:30 hod.  - sv. liturgia (vysielaná online)

14:00 hod. - Akatist k Presvätej Bohorodičke (vysielané online)

Sv. liturgia o 8:00 a 18:00 hod. nebude.

 

 

V prípade potreby je p. farár a p. kaplán k dispozícii buď na fare alebo na tel. číslach uvedených na stránke farnosti.

 

VIAC: www.tkkbs.sk/view.php

          www.jakubanycirkev.sk/