Aktuality

22. Marec - Svetový deň vody
21.3.2022

22. Marec - Svetový deň vody

Dňa 22. marca si pripomíname Svetový deň vody. Pri tejto príležitosti Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Starej Ľubovni oznamuje občanom, že dňa 21. 03. 2022 bude poskytovať odborné poradenstvo a konzultácie v oblasti zdravotnej bezpečnosti pitnej vody telefonicky na tel. č. 052/4280130 alebo 052/4280133. Nebude však poskytovať orientačné vyšetrenie donesených vzoriek vody.


Pozvánka na futbalový zápas
18.3.2022

Pozvánka na futbalový zápas

Futbalový oddiel Telovýchovnej jednoty Sokol Jakubany pozýva všetkých športových priaznivcov na majstrovský futbalový zápas 11. kola VI. ligy, v ktorom si naše „A“ mužstvo zmeria sily v tradičnom derby so súperom z Novej Ľubovne. Zápas sa uskutoční dňa 20.03.2022 (t. j. nedeľa) o 14:00 hod. na futbalovom ihrisku v Jakubanoch.


PD Nová Ľubovňa -
16.3.2022

PD Nová Ľubovňa -

Poľnohospodárske družstvo Nová Ľubovňa oznamuje vlastníkom pôdy v k.ú. Jakubany, že na základe aktuálneho uvoľnenia pandemických opatrení je vlastníkom, ktorí nemajú bankové účty, umožnené aj hotovostné vyplácanie nájmu za pôdu, a to v pracovné dni v administratívnej budove družstva.
Vstup do budovy je možný len s ochranným rúškom a použitím dezinfekcie rúk. Zoberte si so sebou vlastné pero na podpisovanie.


Obecný úrad - OZNAM
10.3.2022

Obecný úrad - OZNAM

Vzhľadom na vyhlásenie mimoriadnej situácie súvisiacej s hromadným prílevom cudzincov na územie SR a na základe pokynov Okresného úradu v Starej Ľubovni, odbor krízového riadenia prosíme všetky subjekty (fyzické aj právnické osoby), ktoré poskytujú ubytovanie utečencom z Ukrajiny, resp. iných štátov na území obce Jakubany o nahlásenie počtu ubytovaných utečencov a miesto ich ubytovania, a to telefonicky, osobne alebo e-mailom.


Marec - mesiac knihy
10.3.2022

Marec - mesiac knihy

„Knihy sú ako dvere. Otvoríte ich a vstúpite do iného sveta.“
– Jeanette Winterson


Slovenská pošta - OZNAM
9.3.2022

Slovenská pošta - OZNAM

Slovenská pošta oznamuje občanom, že prevádzka pošty v Jakubanoch bude z prevádzkových dôvodov dňa 11. 03. 2022 (t.j. piatok) celý deň ZATVORENÁ.


Medzinárodný deň žien - 8. Marec
8.3.2022

Medzinárodný deň žien - 8. Marec

Kvietok krehký prinášam,
prejav úcty, ktorú mám.
Platí nielen v dnešný sviatok,
že Vám želám dni bez vrások.
Prajem Vám zdravie i krásu k tomu,
nech ste ozdobou každého domu.

Pri príležitosti Medzinárodného dňa žien Vám prajem veľa zdravia, šťastia, porozumenia, radosti a spokojnosti zo života, aby ste stále vnášali teplo do svojich rodín, rozdávali lásku a priateľský úsmev.
JUDr. Jozef Mačuga, starosta obce


Zber plastov a tetrapakov v obci Jakubany
7.3.2022

Zber plastov a tetrapakov v obci Jakubany

Dňa 09. 03. 2022 (t. j. streda) sa v našej obci uskutoční zber plastov a tetrapakov. Zber skla sa tento mesiac neuskutoční. Upozorňujeme, že zber tetrapakov (obaly z mlieka, džúsov..) vykoná súčasne so zberom plastov v žltých vreciach. Obaly z mlieka, džúsov, jogurtov prosím prepláchnuť a postláčať.
ZVIAZANÉ žlté poprípade čierne vrecia si vyložte NA VIDITEĽNOM MIESTE pred svoje smetné nádoby alebo bránky večer, najneskôr však ráno o 6:00 hod., odkiaľ ich pracovníci firmy EKOS pozbierajú. Žlté vrecia budú vymenené za nové.


Obecný úrad - OZNAM
1.3.2022

Obecný úrad - OZNAM

Obecný úrad v Jakubanoch týmto oznamuje občanom, že od 02. 03. 2022 (t.j. streda) bude možné realizovať úhrady za daň a poplatky priamo na obecnom úrade počas úradných hodín.


Pôstne obdobie
28.2.2022

Pôstne obdobie

Pôst je dobrovoľné úplné alebo čiastočné odrieknutie jedla alebo iných pôžitkov. Pôst je väčšinou motivovaný nábožensky.
Veľký pôst alebo Svätá Štyridsiatnica je v byzantskom obrade pomenovanie pre najdôležitejšie kresťanské pôstne obdobie. V liturgickom roku sa nachádza pred sviatkom Kristovho vzkriesenia a trvá 40 dní. V cirkvách byzantského obradu sa začína pondelkom po Syropôstnej nedeli (Čistým pondelkom) a trvá do piatka pred Lazárovou sobotou. Veľkému pôstu predchádza niekoľko týždňov predpôstneho obdobia.

Nastavenia cookies